6 tipů jak si usnadnit výběr barevného tónu a stylu vaší svatby

16.02.2018

Než začnete plánovat styl svatby nebo dokonce vybírat šaty pro družičky, musíte si vybrat svatební barvy a dekorační styl!

Svatební barevné palety jsou mnohem pestřejší, než bývaly, včetně širokého spektra jemných podtónů v celém designu vašeho dne D.

Výběr svatebních barev může být trochu výzvou. Dnes sdílíme šest tipů, abyste si vybrali své svatební barvy zábavným a snadným způsobem.

Tip 1: Nahlédněte do své skříně

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak zjistit s jakými barvami jste sladěná, je podívat se na barvy, které nosíte! Pohled do skříně je skvělý způsob, jak můžete nejen zjistit, jaké barvy vám dělají dobře, ale také to, jaké barvy doplňují váš styl a osobnost. Vyberte si několik oblíbených druhů oblečení na základě toho, v čem se cítíte nejlépe a vyberte barevnou kombinaci pro váš svatební den. Neohlížejte se na trendy ani styly, zvolte to, v čem se vy sama cítíte nejlépe! Vše se dá uzpůsobit přímo pro vás.

Tip č. 2: Podívejte se na výzdobu svého domova

Navrhování svatby není moc odlišné od návrhu vašeho domova! Barvy a dekorační kousky, kterými jste naplnili svůj domov, vám pravděpodobně přinesou radost, což je pevný základ vaší svatební dekorace. Udělejte si fotografie z vašich oblíbených koutů vašeho domova, abyste lépe poznali vaše dekorační já. Snadno to pak přizpůsobíte svatebnímu aranžmá. Konzultujte pak jednotlivé dekorace se svým svatebním specialistou nebo floristkou.

Tip 3: Podívejte se na sezónní květy

Květinový design může mít obrovský vliv na celkový vzhled vaší svatby. Květiny, které vyzdobí svatební obřad, svatební recepci a vaši osobní kytici, budou pravděpodobně závislé na sezóně, ve které plánujete svatbu. To pomáhá omezit váš výběr barev.

Řeknete si své ANO na jaře? Paleta pravděpodobně bude odrážet jarní květy v čerstvých, světlých nebo pastelových barvách. 

Bude vaše svatba na podzim? Očekávejte, že barevná paleta může zahrnovat bohatší tóny, jako jsou vínové, námořní, smaragdové a hořčice. Vaše celá paleta nemusí být přísně sezónní, použijte jeden nebo dva odstíny jako akcenty, které doplní vjem ročního období vaší svatby.

Tip 4: Prozkoumejte místo konání

Ať už se jedná o architekturu, krajinu nebo existující design, vaše místo může do určité míry diktovat paletu barev. Při návštěvě místa konání si pořiďte několik fotografií celého prostoru, které vám pomohou zapamatovat si barvy. Cílem je, aby se váš barevný výběr netloukl s danými barvami vašeho místa. Vybrali jste své místo z nějakého důvodu, takže dovolte, aby kouzlo daného prostoru ovlivnilo vaše barvy.

Tip 5: Zvažte svou atmosféru, svůj vlastní styl

Když začnete plánovat svatbu, představte si atmosféru dne. Je vaše místo rustikální, průmyslové nebo botanické? Jste inspirováni bohémskými, romantickými nebo zdvořilými svatebními způsoby? Vytvořte si seznam slov, které popisují vzhled, který chcete dosáhnout pro svatbu. Chcete rustikální styl nebo vintage?

Tip 6: Udělejte čas s barevným kolečkem

Jakmile si vyberete jednu nebo dvě barvy, které určitě chcete zahrnout do svatebního designu, je čas podívat se na barevné kolo. To je nejlepší způsob, jak zjistit, které barvy se navzájem doplňují, v porovnání s kombinacemi, kterým se chcete vyhnout. 

Hledáte více inspirace pro výběr svatebních barev? Podívejte se na tyto nádherné barevné palety!

Zdroj foto: pinterest.com