Svatební speciál 2018 -   aktuální trendy ve svatební floristice 

05.01.2018

Stálicí na květinovém nebi jsou nadále růže. V poslední době jsou ale stále více v oblibě zahradní růže Davida Austina známé též jako anglické růže. Jde o poměrně novou skupinu růží, která začala vznikat od 70. let dvacátého století, křížením mezi různými "starými růžemi" a moderními čajohybridy a floribundami. Anglické růže spojují šarm a vůni "starých růží" s bohatou barevnou paletou a opakovaným kvetením moderních růží. Jsou ale jiné než většina moderních růží. Mají osobitý nezaměnitelný charakter a jedinečnou krásu. Typ květů je velmi podobný "starým růžím", to znamená šálkovitě a rozetovitě formovaný s nekonečným množstvím malých květních plátků.

Jaké květy vybrat pro svatební kytici a výzdobu?

Kytice z anglických květů nádherně voní a vytváří krásný dojem zejména ve spojení s šedými listy eukalyptu či různými sukulenty. 

Dalšími velmi oblíbenými květy jsou pivoňky. Nevěsty je milují pro jejich něžné a přesto velké a výrazné květy. Pěstují se v tónech od bílé po tmavě purpurovou.

Dalším oblíbeným květem je ranunculus neboli pryskyřník. Tento kvítek znáte z luk a hájů a do svatebních kytic se používají speciálně šlechtěné velké odrůdy pryskyřníku, v nekonečné barevné škále. Lze vytvořit krásně barevnou kytici pouze z pryskyřníků nebo ji nakombinovat s růžemi či pivoňkou.

Stále častěji jsou žádány tzv. polní květy jednoduché luční kytice složené z barevného mixu květin s drobnějšími květy.

Nebojte se barev!

Po předchozích letech, kdy dlouho vévodily všem svatebním kyticím a celé květinové výzdobě zejména tóny bílé, pudrové, světle růžové a lila, můžete letos sáhnout k výběru výrazných a kontrastních barev. Zejména tóny bordó, fialové a modré vytvoří se světlými svatebními šaty velmi zajímavý kontrast a květinová výzdoba celé svatby pak zajistí originální dojem. Barevná svatba rozhodně nebude tuctová či nudná, tak pokud chcete něco originálního, vsaďte na barvy!

Zdroj foto: pinterest.com